Shanir the Insane - Rogue [TEST/POHOVOR/PRIJAT]

Moderátoři: Joul, Warlord, Raid Leader, Class Leader

Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Shanir the Insane - Rogue [TEST/POHOVOR/PRIJAT]

Příspěvekod Shanir » čtv 01. říj 2015 13:03:31

Typ prihlasky: (profi)


Nick postavy: Shanir (the Insane)


Class/main spec: Rogue / Assassination (na Cate rozlišovanie main a off specu u roguny je dosť pritiahnuté za vlasy, keďže sú boss fighty, kde sa hodí jeden spec a na inom boss fighte druhý spec, veľa záleži aj od taktiky akou guilda ide na bossa a zloženia raidu - napr. Halfus ak sa drží pri bossovi drak, tak combat trhá škaredo a hneď na ďalšom boss fighte - Theralion a Valiona sa uplatní špeciálne upravený subtlety spec. Cata je úžasná za rogunu, že vyžaduje všestranné využitie všetkých troch specov, ak chce hráč dosahniuť maximálny výkon - nebavíme sa teraz iba o DPS, lebo sú fighty, kde rogue plní veľa taktických záležitostí a vie tak uľahčiť prácu raidu - viď napr. Theralion a Valiona a Rohash)


Věk: 29


Link na armory: http://armory.twinstar.cz/character-she ... &cn=Shanir


Jak dlouho vlastníte tento char: od čias TBC, vlastnoručne vyexpená - 322 dní played time na rogune


Váš raid time: kým nie som pracovne vyťažený a nemáme zrovna basketbal (momentálne zisťujeme ako to túto jeseň bude vyzerať), tak platí u mňa 24/7


Vypište vaše všechny předcházející guildy a důvody odchodů:

Crusaders of Light- na TBC to bolo farmenie, od WotLK-u som sa prepracoval na CL, člena vedenia, guilda zanikla po odchode členov na TBC server

Dragonslayers - ako skupinka hráčov sme prišli do tejto guildy, opäť CL, člen vedenia a RL, guildu sme vytiahli na tretie miesto u aliancie, potom si jeden hráč vzal GuM-a a začal si vytvárať pravidlá pre seba a jeho pätolízačov

Crusaders of Light- snaha nakopnúť guildu po návrate hráčov z TBC servera, člen vedenia, CL a RL. Dôvod odchodu: Jassanek a jeho hrubé porušenie dohody vo vedení. Čo bolo smutnejšie, niekoľko hráčov z tejto guildy si dalo k vám prihlášku bez toho, aby ostatných členov guildy upozornili na koniec guildy...

Horny Head Hunters - po odchode som uvažoval už nad SFU, lebo sa mi páčila vaša vízia (trochu som si popísal vtedy aj s Craftym), ale zvíťazili kámoš Rudii v HHH, člen vedenia + RL, dôvod odchodu: vedenie zaspalo v čase, keď sa darilo, prestali sa doberať hráči a postupne ubúdalo hráčov a nebolo čím doplniť

Ashes for Ashes- presne si názov nepamätám, člen vedenia, guilda stroskotala na neefektívnosti vedenia, boli tam ľudia, čo si z toho robili diskusný krúžok a neprichádzali žiadne činy, navyše vedenie bolo nefunkčné - jeden člen si chodil na achievmenty s EA a kašľal na raid guildy a vedenie voči tomu vôbec nezasiahlo...

Endless Agony - dotiahol ma tu parťák z HHH Spamzor, člen vedenia, RL. Guilda doplatila na to isté ako HHH, nedopĺňali sa rady a vo vedení sú ľudia, čo vôbec netušia ako sa má guilda viesť - dôkazom toho je, že niekoľko mesiacov som sa o guildu staral v podstate sám a predo mnou Drizt a Moulus (dopĺňanie guild banky, nábor, raidy) - nebavilo ma to na konci vôbec. Koniec pre mňa nastal v momente, keď sa vedenie zachovalo ku mne ako členovi nekolegiálne, a to napriek tomu, že som mal pravdu a postavilo sa na stranu ľudí, ktorí chceli guildu rozbiť a chodiť 10 man raidy, kde mali miestečko zabezpečené...


Jaká je Vaše motivace vstupu do <SFU> ?

Po tom čo som si prešiel pár guildami a zažil si v nich svoje, postavil som si nejaké podmienky na guildu: aliancia, seriózny 25 man, silné vedenie s perspektívou, guilda, ktorá prežila ťažké časy, aby zamierila za silnými zajtrajškami - teda musí tam byť kolektív, ktorý sa vie v správny čas zomknúť a odhodiť svoje preferencie a potiahnúť za tú istú stranu povrazu. Už prvé podmienky urobili veľkú časť selekcie a zvyšné body ma priviedli k vám.

Ale nie je to len o tom čo chcem ja od guildy, ale aj čo môže guilda získať odo mňa. Mám 29 rokov, viem, čo chcem a viem si ísť za tým. Ľudia čo ma zažili v guildách, vedia, že mi nerobí problém pustiť po dohode nejaký equip, ak je to v prospech guildu / raidu. SFU získa hráča so skúsenosťami - hráčskymi, s vedením guildy, s vedením raidu. Farmenie je moja obľúbená činnosť, takže guild banka si určite prilepší a hráči u mňa nájdu rýchlo surky, ktoré by museli dlho farmiť a nie sú v AH. Ďalej hráča, ktorý sa nebojí špinavej práce - viď nahodiť subtlety spec u Valiony a Rohasha a nebúšiť si ego pohľadom do skady/recountu. Človeka, ktorý neleavne guildu, lebo sa nedostal do raidu - budem online farmiť alebo budem na telefóne v prípade potreby. Hráča, čo je schopný sa hrabať celú noc v logoch a urobiť úpravu taktiky, zostavenie setupu (toto som robil pri progresse v EA a vďaka tomu padol Chogall 10 hc, Sinestra 10, Nefarian 10 hc, Conclava 10 hc a bol som pri progresse Councilu 10 hc a Al Akira 10 hc - bohužiaľ v guilde nebolo dosť skillerov, aby sa to zabilo za môjho pôsobenia)


Čím splňujete požadavky na Profi přihlášku?

No podmienky máte nastavené následovne:
- požadujeme 365+ ilvl postavu (bez PVP vecí) = CHECK
- značná znalosť theorycraftu, znalosť taktík = CHECK

Prvé si viete skontrolovať a čo sa týka druhého, tak začnime theorycraftom. Bol by som nerád, keby sa objavili otázky typu, akú stratu dmg za 1 sek predstavuje situácia, kedy má roguna plnú energiu a pod.

Tí čo hrajú WoW PVE serióznejšie poznajú stránky typu http://forums.elitistjerks.com a stačí si do googla doplniť slovíčka cata rasa a spec, prípadne dodať guide

Na elitistjerks nájdete drtivú väčšinu odpovedí, čiže si myslím, že je zbytočné tu prekladať a prepisovať veci, ktoré sú na týchto stránkach pre jednotlivé specy popísané a keď sa dobre pohrabete, tak nájdete aj také finty, ktoré ability ide použiť na jednotlivé ability bossov (čo ma bohužiaľ v najbližšej dobe čaká keďže som stratil svoju databázu...)

Neberte toto ako drzosť, ale pozeral som si aj iné prihlášky a dávate uchádzačom otázky z týchto stránok, pre mňa je toto základ, je tam kopec dobrých informácii (talenty, glyphy, profky, rasy, hodnoty jednotlivých statov, neaké rady), ale sú tam niektoré veci zgeneralizované a neplatia pre všetky situácie. Dôležité je vždy uvažovať o tom, čo sa napíše a či je to v danej situácii aj pravdou.

Poďme sa radšej pobaviť o veciach, ktoré si veľa hráčov neuvedomuje a veľakrát sú rozdielom medzi dobrým hráčom a výborným hráčom. U roguny je potrebné si uvedomiť, že je to silný single target dmger (assa a subtlety) a totálny cleave master na dva targety (aký pekný pocit vidieť v skade warriora pod sebou :D na boss fightoch ako Halfus) - takže dôležitá je správna voľba specu na daný boss fight (samozrejme treba brať do úvahy zloženie raidu a prípadne prevedenie taktiky) a tomu prispôsobiť talenty a glyphy - napr. využiteľnosť talentu Deadly Brew na boss fightoch, kde netreba nič spomalovať, kde sa ponúka lepšia alternatíva v podobe Deadened Nerves.

Ďalej dobrý rogún musí vedieť používať všetky svoje ability, aj keď na prvý pohľad sa zdajú ako nepoužiteľné - napr. Evasion na dotankovanie bossa (v DS sme dali Thorima na HC vďaka tomu, že som ho tankoval 20 sekúnd za rogunu - Evasion a 5 sekúnd neskutočného štastia) alebo Gouge a Blind na Sinestre, Redirect + Kidney Shot na mobku, ktorá by dostihla hráča - ako sa hovorí šťastie praje pripraveným

Ďalšia dôležitá vec Feint + glyph + znalosť abilít bossa = šetrenie many a uľahčenie práce healerom a niekedy rozdiel medzi smrťou a životom - veľa rogún na to kašle...

Thrown nie je na srandu a v niektorých fightoch sa ním dá udržiavať deadly poison na targete (napr. Nefarian)

A týchto detailov je nespočetne a to je to, čo robí hráča

Celá CATA je o tom uvedomiť, že už neexistujú univerzálne talenty, ale že je dôležité sa prispôsobiť situácii a vedieť vybrať spec, talenty, glyphy, prípadne k tomu dorobiť gear a ak sa tak správa čo najväčšia časť raidu, tak to brutálne uľahčí progress

Čo sa týka znalosti taktík, no keďže som chystal taktiky v EA a dali sa tam zaujímavé killy, tak niečo naštudované je. V podstate mi stačí dodať video a viem si z neho naštudovať čo potrebujem (viď Valiona a Realm alebo Rohash)

Myslím si, že toto sú, ale veci, o ktorých môžeme skôr pokecať cez TS ako to tu rozpisovať

Tak ešte print screen UI s popisom

Obrázek

1. cd a trvanie vybratých abilít (zvyčajne ide o záchranné ability)
2. rezisty (sledujem počas raidu či náhodou nejaký dôležitý resist nechýba - utiekol som z rangu, nedostal som buff, skončilo trvanie totemu - stať sa môže čokoľvek)
3. cd na Redirect a trvanie buffu (v tomto prípade shadow Dance)
4. check či mám všetky dôležité buffy na rogunu (5% statov, 20% AP, agi+str, stam)
5. cd dôležitých buffov, abilit, potiek atd. - maximalizácia dmgu
6. sledovanie aur na haste, crit a dmg
7. healbot (sledovanie stavu raidu + TotT)
8. percentá targetu (dôležité v assa specy + u locka + v situáciach, keď boss na presných % prepne fázu alebo použije abilitu)
9. stav energie a combo pointov
10. sledovanie mojich HP, ak klesnú pod určitú percentuálnu hodnotu, naskočí upozornenie (dôležité u Valiony v Realme, prípadne u Rohasha)
11. debuffy od bossov (DBM ani DVE ma nechytili, tak som si to spravil v POWA)
12. cd a trvanie defenzívnych abilít
13. trvanie cc na targete
14. cd na kick a trvanie debuffu na targete (Vendetta)
15. trvanie debuffov na targete (moje bleedy + deadly poison)
16. sledovanie debuffov na 8% spell dmg taken a 5% spell crit
17. sledovanie či na bossovi je redukcia armoru, či je o 4% zvýšený physicall dmg na bossovi, sledovanie či je vylepšený dmg na bleedy a či je na bossovi vôbec nejaký bleed (subtlety spec)

POWA mám nastavené z istej časti aj na raid leadrovanie - sledovanie rezistov, aur, debuffov. Na WotLK-u som mal dokonca názvy abilít aj nahraté zvukovo, tu sa s tým ešte budem musieť pohrať :)

Používam ešte DBM a DVE, MSBT, Skadu a bohviečo to tam ešte mám

Binding vidíte, macrá mám zostavené podľa vlastných potrieb - všetko musí byť nastavené tak, aby mi to vyhovovalo na daný fight a daný spec - to znamená, že pre každý spec mám všetko nastavené - od gearu (áno na každý spec sa snažím mať osobitný gear kvôli enchom, reforgom, gemom), bindov, macier až po nastavenie addonov - to či sa to páči vám, nechám na vaše subjektívne ohodnotenie, ak sa naskytne dobrý nápad, tak zakomponujem, UI mením pravidelne podľa potreby a preferencií.


Napište nám něco o Vás (info z real lifu):

Volám sa Paťo, žijem v Bratislave (vyrástol som v Poprade), mám rád dobré pivo (najlepšie je z Čiernej Vody, kde si ho sami varia), dobré jedlo, z času na čas cigárku (nie cigarety!) a k tomu pohárik dobrej whiskey

Vyštudoval som právo, venujem sa organizovaniu letných festivalov a spoločenských podujatí.

Prihlášku som plánoval podať v druhej polke mája, ale nahromadilo sa mi toľko práce, že som bol rád, že mám 8 hodín spánku a nepovažoval som za dobré hlásiť sa do guildy a potom v nej neraidovať. Takže prihlášku podávam teraz, keď mám čas venovať sa WoW. Venujem sa jednej činnosti a to na 100% ako dvom alebo nebodaj viacerým a každej menejcenne.

Milujem basketbal (aj aktívne), Inter Miláno - Forza Inter, New York Rangers a filmy (výpravné, dobrodružné, scifi a filmy o prežití) a túto jeseň a zimu nás čaká veľa dobrých filmov. A hlavne sa opäť otvorí projekt Akty X v FBI v podaní vekom poznačených hlavných hviezd tohto kultového seriálu.

S kamošmi z výšky si párkrát do týždňa doprajeme pár hier Heroes of the Storm

Z času na čas si urobíme vlastný session, kde padajú hlášky typu:

- Paťo, otvor druhú fľašu whiskey
- Majo, to bola už druhá fľaša whiskey, čo sme dopili...

No čo dodať na záver, hádam ste niekto z BA alebo okolia a môžeme skočiť na pivo a pokecať, aspoň sa dozviem niečo nové, čo sa udialo na TS počas 4 mesiacov mojej neprítomnosti a hádam mi prezradíte niečo viac o sebe ako guilde.

Pozdravujem známe tváre Sarger, Peterk, Virgil, Soleho a teším sa na vaše prípadne otázky
Uživatelský avatar
Sarger
[ Class Leader ]
Příspěvky: 529
Registrován: úte 08. říj 2013 15:14:55
Class:: Paladin

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Sarger » čtv 01. říj 2015 13:40:41

No konečne. Včera som to tu čakal ako nadržaná 13-tka a ty nič. Po 3 rokoch sa naše cesty možno raz znovu stretnú pod jedným menom (hoc v CoL som bol len pár dní, a vtedy to bol dôvod môjho neprijatia do SFU :D :D )

Rogune nerozumiem, aby som mal nejakú otázku, komunikovali sme priebežne, takže asi len ... ZA
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » čtv 01. říj 2015 17:00:09

Ani včerajšok nespomínaj, doobeda obchodné stretnutie, poobede mi volali od dodávateľa, že poslali auto pre hardware a tak som skončil na pár hodín v sklade a polomŕtvy som prihlášku napísal do wordu, ale ráno mudrejšie večera a dnes som to ešte prerobil trochu :)
Uživatelský avatar
Pronet
[ Class Leader ]
Příspěvky: 581
Registrován: stř 07. kvě 2014 22:34:20
Class:: Warlock

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Pronet » čtv 01. říj 2015 18:19:31

Přihláška pěkná! Nevím na co se zeptat :D
ZA
Uživatelský avatar
Gashi
[ Class Leader ]
Příspěvky: 257
Registrován: ned 14. pro 2014 18:37:07
Class:: Death Knight

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Gashi » čtv 01. říj 2015 18:29:17

Dobre sa to číta, ja som ZA
You win or you learn.
Uživatelský avatar
Azzinoth
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 393
Registrován: čtv 26. pro 2013 20:58:26
Class:: Druid
Bydliště: Košice

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Azzinoth » čtv 01. říj 2015 18:52:19

+1
Azzinot - Balance/Restoration/Feral Tank/Feral DPS DRUID ala transformeris -.-
Azzitwo - PvP Druid Incoming
Uživatelský avatar
BeeWay
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 475
Registrován: sob 28. úno 2015 14:39:39
Class:: Death Knight

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod BeeWay » čtv 01. říj 2015 19:05:49

nevim co jsi za týpka ale vim že co se skillu týče tak víš až moc za mne malé pro
Obrázek
Uživatelský avatar
Quajmei
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 143
Registrován: stř 05. srp 2015 8:44:30
Class:: Druid

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Quajmei » pát 02. říj 2015 15:42:01

ked ste delili prihlasky na tri casti nejak takto som si predstavoval profi prihlasku cloveka schopneho zaradit sa do raidu
QUAJMEI - balance / off resto
QUAJ - feral cat / off feral guardian
Uživatelský avatar
mellysko
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 582
Registrován: sob 28. zář 2013 14:08:25
Class:: Paladin

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod mellysko » pát 02. říj 2015 18:48:41

Už jsem se s tebou o roguně in-game bavil dokázal ses přizpůsobit twinu ( ohledně hitu) ,takže tě nebudu zatěžovat zbytečnýma otázkama na theorycraft který znáš, takže máš ode mě Pro
P.S na odpovědi zbytku lidí si asi budeš muset počkat do neděle z důvodu guild srazu který tento víkend probíhá
I'm not racist, I hate all equal
Just Jump On CD
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » pát 02. říj 2015 18:52:18

Tak ďakujem za zatiaľ pozitívne reakcie, samozrejme si počkám na reakcie ostatných členov.

Nech vám vyjde zraz :)
Uživatelský avatar
Peterk
Příspěvky: 103
Registrován: stř 13. kvě 2015 18:04:03
Class:: Shaman

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Peterk » pon 05. říj 2015 5:03:43

Přihláška :shock: vyčerpávající věk :D vyhovující a na to ostatní si musíme počkat PRO
Uživatelský avatar
ziarovka
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 274
Registrován: ned 22. úno 2015 22:34:29
Class:: Death Knight
Bydliště: Gbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod ziarovka » pon 05. říj 2015 9:05:03

Kvoli tebe som zmenil nazor na roguny takže hoc je to odomna udivujuce na rogunu ale maš PRO.(v bratislave +1)
Obrázek
Uživatelský avatar
Crafty
[ Warlord ]
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 13. dub 2013 20:15:44
Class:: -

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Crafty » pon 05. říj 2015 9:08:00

Omlouvam se ze se to tak tahle ale meli jsme tento tyden sraz :)

Nekdo se mi na srazu zminil ze 4mesice kazdy rok nebudes moct hrat kvuli organizovani koncertu, mohl by jsi to nejak upresnit, popripade vysvetlit?
Obrázek
V boji s lidskou hloupostí nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat.
Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.
Uživatelský avatar
Vranka
[ Class Leader ]
Příspěvky: 88
Registrován: stř 26. čer 2013 17:41:16
Class:: Shaman

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Vranka » pon 05. říj 2015 11:16:16

Dozvedel som sa ze si Rager-nervak mam to od dobreho zdroja, co k tomu vies dodat ohladom raidovania, ked niekto neurobi nieco o co si ho ziadal zatial PROTI
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » pon 05. říj 2015 12:18:07

Crafty píše:Omlouvam se ze se to tak tahle ale meli jsme tento tyden sraz :)

Nekdo se mi na srazu zminil ze 4mesice kazdy rok nebudes moct hrat kvuli organizovani koncertu, mohl by jsi to nejak upresnit, popripade vysvetlit?


JJ pravdepodobne to spomenul Vojel, s ktorým som mal pokec už na TS. Mojou prácou je organizovanie letných festivalov, ktoré sa konajú v júli a auguste, príprava na ne však začína v júni. Tohto roku som mal prácu od mája a v júni nám nečakane odpadol kolega a museli sme prebať jeho kompetencie, čo spôsobilo, že som v júni nemal čas na wow vôbec (resp. vyčerpaný na raid nepôjdem, aby som zaspal nad klávesnicou a pokazil niečo - ináč v júni nebol problém raidovať, len teraz toho bolo neskutočne veľa) a že som musel odmietnúť aj niektoré iné pracovné ponuky. Bohužiaľ kolega nebol ochotný poskytnúť kontakty a informácie, takže sme museli túto databázu budovať od piky a riešiť problémy, ktoré nám tento nezodpovedný kolega zanechal z minulosti

V septembri je to náročné prvé dva týždne, kedy sa dorába sklad, tabuľky, riešia sa faktúry (čas sa samozrejme dá nájsť, ale hovorím prvýkrát som robil niečo ako šéfa festivalu a pokladám si za povinnosť - obzvlášť keď niečo robím prvýkrát, dotiahnuť vec do posledného kroku na 100%). Tohto roku do toho ešte vbehol jeden event v septembri, ktorý sme museli pripraviť od piky a veľa vecí sa nám menilo za jazdy (vzhľadom na počasie, počet hosťov a iné).

Čo sa týka budúcnosti, či budú vôbec festivaly a s tým spojené veci - to budem vedieť niekedy v máji (musia potvrdiť sponzori, bez ktorých to nemá zmysel), ale všetko bude už ľahšie, pretože tabuľky už existujú a stačí v nich meniť pár údajov (EXCEL macht frei), takže to nebude až tak náročné.

Chápem, že to nie je ideálne, a preto som to zmienil, aby ste dostali korektnú informáciu a vedeli sa podľa toho rozhodnúť, sám som bol členom vedenia a viem, aké nepríjemné je s odstupom času zistiť, že niekto zabudol niečo v prihláške zmieniť a to niečo sa mohlo riešiť v predstihu a nie horúcou ihlou na poslednú chvíľu.
Uživatelský avatar
Vojel
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 210
Registrován: stř 30. črc 2014 11:43:56
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Vojel » pon 05. říj 2015 12:42:19

Já jsem pro, rozumný, vyspělý člověk co ví za Rogunu, jen se bojím jeho neaktivity jak psal nademnou . Neříkej že by jsi si nenašel vždy 1 den na Raid, jestli ANO jsem rozhodně pro, kdyby ti guilda nestála za obětování toho jednoho dnu jsem PROTI
Obrázek

Nemůžu Milovat vše, ale můžu se to alespoň pokusit Vojet ;)
Uživatelský avatar
Pepíkus
[ Class Leader ]
Příspěvky: 787
Registrován: ned 16. čer 2013 16:52:46
Class:: Mage
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Pepíkus » pon 05. říj 2015 12:57:01

PRO
Správce GB /// "Winter is Coming" ...STARK
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » pon 05. říj 2015 14:13:36

Vranka píše:Dozvedel som sa ze si Rager-nervak mam to od dobreho zdroja, co k tomu vies dodat ohladom raidovania, ked niekto neurobi nieco o co si ho ziadal zatial PROTI


Dosť dlho som uvažoval, čo na toto odpovedať. Tých dobrých zdrojov by si našiel na serveri viac ako dosť. Ale skúsme to z tohto pohľadu.

Si RL a dáš niekomu úlohu a ten ju opakovane nesplní (teraz nerátajme, že sa to stane v jednom z xyz pokusov - chyby robíme všetci). Si s tým ako RL OK? Máš možnosť ho za to pochváliť (ale to asi bude hovoriť o tvojej nekompetentnosti ako RL), dávať mu dokola druhú šancu (a nikde to nepovedie, lebo na samoosvietenie neverím a toto správanie môžeš uplatňovať z istej časti u detí a nie u dospelých ľudí) alebo mu rázne vysvetliť, že takto sa na raide nemá správať a má robiť, čo mu RL povie, aby ten raid fungoval a ak to nevie urobiť alebo nechápe, tak to má RL-ovi oznámiť a ten má riešiť tento problém. XYZ-krát si odo mňa ľudia vypočuli svoje, lebo zatajili dosť dôležité info (nevie ako ťahať addku, lebo si nepozrel taktiku, nepozrel si video a teda vôbec si nenaštudoval timer abilít a pod.) a spýtaj sa teraz či je v prvom rade správanie tohto človeka OK, keď zlikviduje ďalším 9/24 ľuďom niekoľko pullov - možno v nejakých low guildách je to OK, ale nie v guildách ako je EA alebo SFU - bohužiaľ veľakrát je to tým, že do týchto guild prichádzajú ľudia z low guild, v ktorých sa takéto správanie tolerovalo, lebo tie guildy boli šťastné za každého člena.

Ak ako RL (a nielen aj ako RL) urobím chybu, tak sa za ňu dotyčnému človeku ospravedlním (a to bez ohľadu na to či toho človeka mám v láske alebo nie).

Som nervák? Nie, nie som. Som pokojný a vždy sa snažím zistiť, čo svojím správaním daný človek sleduje. Ale ak niekto, opakovane, robí veci, ktoré sú proti záujmu guildy a raidu, tak mu to poviem na rovinu a zrovnám ho do pozície, v ktorej má byť - mnohým ľuďom sa to nepáči, ale určité správanie nemá byť tolerované a musí to byť aj vyjadrené. Ako by sa ti ako RL páčilo, keby si na raide každý začal robiť, čo chce. Asi by ste to ďaleko nedotiahli.

Je to ako s deťmi pri výchove, najprv povieš "no, no, no", druhýkrát mu to povieš znova, ale dôraznejšie a tretíkrát mu to dáš pocítiť, že toto tolerovať nebudeš - až na to, že tu to nerobiš s deťmi a je smutné, že veľa ľudí si to neuvedomuje.

Do SFU sa nehlasím na pozíciu RL ani člena vedenia, keď som išiel do EA, tak v prihláške som napísal, že nemám záujem o tieto pozície a to isté platí aj tu. Ale ak guilda potrebuje pomoc (ako EA v minulosti), tak ustúpim z týchto rozhodnutí a pomôžem ako sa dá. Otázka znie ako tvoj "dobrý zdroj" pomohol v guilde / raide, keď opakovane neplnil pokyny od RL...

Bohužiaľ veľa ľudí berú ako do neba voľajúci hrdelný zločin strhnutie dkp za fail, ja som vyrastal pod RL-ami, kde bolo NORMÁLNE, že fail = mínus dkp, prepustenie miesto v raide a zaradenie sa na striedačku a vypočutie si dvakrát nie príjemných slov - je to o tom ako sa kto stavia ku kritike a ako je kto sebauvedomelý (niektorí ľudia si nevedia priznať chybu a cítia sa kritikou dotknutí). To čo očakávam od seba, očakávam od iných, ak na to za daných možností majú

O hodnovernosti tvojho zdroja asi nebudem polemizovať, neviem o koho ide. Veľa ľudí sa ma snažilo ohovárať týmto spôsobom, aký som zlý, ako po každom brešem a ako každému strhávam dkp, a keď som začal riešiť veci dopodrobna, tak zrazu bol dotyčný človek ticho, strácať čas presviedčaním niekoho či mám pravdu alebo nie, nebudem, ten čas a energiu si ponechám na ľudí, ktorí sú toho hodní, ľudí čo chcú na sebe pracovať a prídu za mnou po radu, s otázkou či problémom.
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » pon 05. říj 2015 14:32:05

Vojel píše:Já jsem pro, rozumný, vyspělý člověk co ví za Rogunu, jen se bojím jeho neaktivity jak psal nademnou . Neříkej že by jsi si nenašel vždy 1 den na Raid, jestli ANO jsem rozhodně pro, kdyby ti guilda nestála za obětování toho jednoho dnu jsem PROTI


Tak tento ročník bol dosť špecifický ako som popísal, ale určite ten jeden dva dni (pondelok a utorok) by som si vedel nájsť čas, ak sa nevyskytnú zase nejaké neočakávané prekážky ako tohto roku.
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » pon 05. říj 2015 15:15:14

ziarovka píše:Kvoli tebe som zmenil nazor na roguny takže hoc je to odomna udivujuce na rogunu ale maš PRO.(v bratislave +1)


to v bratislave +1 beriem, že ideme na pivo :D
Uživatelský avatar
Bohus
Příspěvky: 212
Registrován: sob 15. čer 2013 13:26:50
Class:: Death Knight

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Bohus » pon 05. říj 2015 17:23:36

Aký je podľa Teba rozdiel medzi brainom a skillom?
Uživatelský avatar
Vranka
[ Class Leader ]
Příspěvky: 88
Registrován: stř 26. čer 2013 17:41:16
Class:: Shaman

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Vranka » pon 05. říj 2015 21:30:55

Aky bol tvoj dovod odchodu z minulej guildy?
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » pon 05. říj 2015 22:56:12

Bohus píše:Aký je podľa Teba rozdiel medzi brainom a skillom?


no, zaujímavá otázka, tak poďme do toho.

Podla môjho názoru hráč s brainom má naštudovanú svoju classu, pozná ability, vie dodržiavať rotáciu/priority, ovláda taktiku a ak si nie je niečim istý, radšej sa opýta akoby mal svojou neznalosťou/nevedomosťou niečo pokaziť - čiže robí to, čo má

Skiller je hráč, ktorý vie v danej situácii urobiť a realizovať rozhodnutie, ktoré sa môže vo všeobecnosti považovať za nenormálne, ale vzhľadom na posúdenie miery rizika existuje možnosť, že by mohol vyjsť zamýšľaný úmysel.

Skúsme dať príklad z mojej kariéry: progressovali sme Thorima na ulduar sezóne na HC móde, healeri neudržali tankov, hráči robili, čo mali, ale tankov healeri neudržali. Mohli sme si povedať wipe a ísť znova. Ja som však dal pokyn, že pokračujeme vo fighte a nech ma huntri okamžite nastrelia a nech aj healeri iba dmgujú, zapol som evasion a prekvapivo ma boss 20 sekúnd nehitol, potom ma zabil jednou ranou a tri sekundy po tom ležal mŕtvy.

Skill pre mňa teda znamená nie len veci - ability, taktiky poznať, ale vedieť ich v danej situácii aj realizovať - veľa rogún vie, že v spellbooku majú rôzne ability, ale nikdy ich nevyužijú a tým pádom neuľahčia raidu prácu - ako dokážeš na bossoch ako Nefarian, Sinestra, Al´Akir, Atramedes pomôcť healerom tým, že zapneš v správny čas Feint na plošnú abilitu, ako veľmi dokáže pomôcť, keď pred fightom zmeníš nejaký optional talent alebo glyph, ktorý v danom boss fighte nevyužiješ za iný, ktorý síce využiješ minimálne, ale aspoň trochu pomôže alebo keď paladin tesne pred nejakým mohutným plošákom hodí na playera s málo hp LoH a zachráni ho tým pádom (alebo dá bublinu) alebo keď hunter tauntne bossa a dá si deterrence, keď vidí, že tank má málo hp a healeri by ho nestihli dohealovať alebo keď sa ele/enha shaman vzdá nejakého dmgu a vytiahne do raidu Healing rain, aby pomohol healerom (napr. na Sinestre keď padne buff) s dohealovaním, mage keď správne použije kocku a tých príkladov je nespočetne.

Skill pre mňa znamená urobiť niečo viac, čo v konečnom dôsledku pomôže raidu, využiť možnosti, ktoré máš na 100% a neraz ide o veci, ktoré na prvý pohľad nevidíš

Na Blizzcone sa pýtali hráčov z Paragonu, prečo sú najlepšou guildou na svete. Opýtaný hráč odpovedal, že najlepšou guildou sú nie preto, že by ich hráči točili najvyššie dps (čo si otvorene priznali, že netočia a že na svete sú ďaleko lepší dmgeri), ale pretože ich hráči vedia, kedy majú čo urobiť. U top guild na CATE bolo normálne, že pred každým boss fightom sa menili talenty, glyphy - poviete si však, čo môže znamenať ušetrených 400k dmgu do hráča - no u top guild to znamelo, keď sa to pri hráčoch nasčítalo, kill bossa s ďaleko horším equipom
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » úte 06. říj 2015 0:21:59

Vranka píše:Aky bol tvoj dovod odchodu z minulej guildy?


Dôvod odchodu z guildy nebol jeden, bolo ich viac a postupne sa zbierali, až to prišlo do bodu, kedy som si povedal, že tu to končí a že nemôžem v guilde pôsobiť s určitými ľuďmi z rôznych dôvodov.

Ale poďme postupne, ak to chceš dopodrobna

V čase keď v guilde končil Drizt, tak si ma zavolal na pohovor na TS, kde v podstate naznačil, že s WoW končí a že je potrebné posilniť vedenie o ďalšieho člena - bez servítky povedané, vedel, že sa o guildu staral skoro sám, a že ak tam nenájde adekvátnu náhradu, tak to bude mať rýchly koniec. V prihláške som síce písal, že nemám záujem o pozíciu člena vedenia a ani o post RL, ale nie som človek, ktorý sa obráti chrbtom, keď niekto potrebuje pomoc, ale ako sa hovorí: za dobrotu na žobrotu... Spočiatku som sa staral o vedenie, neskôr, keď už mi fakt nedalo, čo tam stvárajú niektorí RL, som si vydupal aj pozíciu RL a začal chystať taktiky, ktoré viedli ku killom Cho´galla, Sinestry, neskôr aj Councilov v BoT (to som už nezažil, aj keď k tomu chýbal neraz krôčik - Virgil si na to možno bude pamätať) a k Nefariannovi, Conclave a Al´Akirovi (ten kill mi tiež ušiel).

Taktiež nebolo ťažké si spočítať, prečo oslovil mňa - staral som sa, aby bolo na raidy všetko zabezpečené, dával postrehy k raidom, hrabal sa v logoch, staral sa o doplnenie stavov, na rozdiel od niektorých RL v guilde som si dokázal pozrieť aj video k boss fightu a nevymýšľal som teplú vodu - robil som prácu navyše, nemusel som, ale bavilo ma to a nechcel som za to nič

Celá guilda dlhší čas stála na mne, postupne mi dochádzali nervy a jedného dňa som vedeniu na officir časti fóra napísal, že byť členom vedenia neznamená lognúť na raid a urobiť dkp, ale celú radu drobných vecí, ktoré už sám nezvládam a nechcem hlavne robiť a že postupne u mňa narastá nechuť k wow. Spamätal sa až jeden člen vedenia Mimo (o niektorých mám vážnu pochybnosť či ten článok dodnes čítali). Vedenie nebolo o koho doplniť, neboli tam ľudia, ktorí by mali na to byť členmi vedenia a ktorí by mali o to záujem.

Boli sme v situácii, kedy sme neraz nemali dosť ľudí na 25 man raidy (ďalšia vec, ktorú som riešil sám - xyz krát som dvihol mobil a obvolával hráčov, nevravím, že iní členovia vedenia to neurobili tiež) a museli sme sa rozhodnúť čo a ako ďalej. Dohoda bola, že jeden raid sa pôjde ako 25 (BWD) a druhý sa pôjde ako 10 man (ja som po killoch na 10 hc sa dobrovoľne staral o druhú partu ľudí, v ktorej neboli zrovna top hráči guildy, ale prioritou bolo naučiť healerov a tankov chogalla na 10 hc, stackovať maga, aby sme to mali šancu zabiť na 25) - istej skupine ľudí sa toto nepozdávalo a sabotovali (vedome) pokusy o zloženie 25 manu, keď si jedna dievčina odlogla radšej na alta na horde ako by šla na 25 alebo šla pozrieť o 21. hodine strýka do nemocnice alebo ako sa jednému healerovi zrazu objavili tréningy a maturita, ale keď sa začali chodiť 10 many, tak zrazu bol prvý v rade na invite - koniec koncov toto si môžete overiť u Peterka, s ktorým som sa na túto tému bavil, keď bol v EA a vie vám sám popísať stav. Vedenie na toto správanie vôbec nijako nereagovalo a problémy sa snažili zametať pod koberec namiesto toho, aby ich riešili. Tolerovali isté správanie ľuďom, ktoré viedlo k odchodu niektorých dobrých hráčov alebo k tomu, že niektorí hráči prestali hrať úplne. Títo členovia guildy sa začali správať ako prasatá v Orwllovej Farme zvierat, keď členovia guildy si boli rovní a niektorí si boli rovnejší

Na veciach, na ktorých sme sa ako vedenie dohodli, zostali iba TS alebo na fóre, v realite sa nediali.

Vrchol prišiel v situácii, keď na raide si začal jeden člen robiť po svojom a pokračoval v tom napriek môjmu upozorneniu, vedenie na môj nátlak, aby to začalo riešiť, reagovalo, že to mám nechať tak a postavili sa na stranu človeka/ľudí, čo pre tú guildu podľa môjho názoru nič neurobil/-i. Nekolegialita zo strany členov vedenia bola posledný dôvod, a preto aj jedno z kritérii na výber guildy bolo stabilné a silné vedenie guildy a to v EA nebolo, a preto to tam skončilo ako to skončilo (drtivý odchod veľkého počtu ľudí, pretože to skĺzlo k tomu, na čo som upozorňoval - istá skupina guildy si tam spraví vlastný štát a nebude sa starať o zvyšok guildy, čo povedie k ďalšiemu odchodu ľudí alebo k tomu, že tam ľudia prestanú hrať úplne). Ja im nemám dôvod priať niečo zlé, len viem, že chlapci tam nevedia vyhodnotiť určité veci, a preto na to budú doplácať.

Nicky a úplne podrobnosti nebudem riešiť verejne - môžem poskytnúť cez TS.
Uživatelský avatar
BeeWay
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 475
Registrován: sob 28. úno 2015 14:39:39
Class:: Death Knight

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod BeeWay » úte 06. říj 2015 7:54:37

Naprosto s tebou souhlasím EA bez Drizta je jako hra s vyplím monitorem, dle mého názoru se EAčka sami pohřbila když přijala určité lidi od Ordo Satanass a od té doby šli už kompletně do zadnice, ale o otm tu diskutovat nebudeme :-D je to přecijen přihláška. Jen pod Driztem jsem nějakou dobu také raidoval a to co on byl schopnej pro guildu udělat bylo opravdu velkolepé klobouk dolů chlapíkovi :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Peterk
Příspěvky: 103
Registrován: stř 13. kvě 2015 18:04:03
Class:: Shaman

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Peterk » úte 06. říj 2015 9:49:56

Přesný popis situace jak to tam vypadalo.
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » úte 06. říj 2015 14:37:31

BeeWay píše:Naprosto s tebou souhlasím EA bez Drizta je jako hra s vyplím monitorem, dle mého názoru se EAčka sami pohřbila když přijala určité lidi od Ordo Satanass a od té doby šli už kompletně do zadnice, ale o otm tu diskutovat nebudeme :-D je to přecijen přihláška. Jen pod Driztem jsem nějakou dobu také raidoval a to co on byl schopnej pro guildu udělat bylo opravdu velkolepé klobouk dolů chlapíkovi :-)


Plne súhlasim, raidovať pod Driztom bola veľká sranda, keď si robil, čo si mal a keď sa oprel do flákačov, tak miestami váľanie sa po zemi od smiechu, pekná éra, keď sme sa so Sodou bili o speedkilly (a naše špeciálne taktiky v zmysle - vždy je dosť healerov, treba o jedného ubrať :D)
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » úte 06. říj 2015 21:07:07

Už som to síce Sargerovi písal, ale cg ku killu Al´Akira :)
Uživatelský avatar
Vojel
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 210
Registrován: stř 30. črc 2014 11:43:56
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Vojel » úte 06. říj 2015 22:03:16

Musím říct, že tento člověk má chuť pomoct, takže jestli dokážeš zaručit ,že vždy budeš docházet ve čtvrtek nebo v neděli, jsem určitě PRO
Obrázek

Nemůžu Milovat vše, ale můžu se to alespoň pokusit Vojet ;)
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » čtv 08. říj 2015 19:01:25

Vojel píše:Musím říct, že tento člověk má chuť pomoct, takže jestli dokážeš zaručit ,že vždy budeš docházet ve čtvrtek nebo v neděli, jsem určitě PRO


Ako som už napísal, ak nemám niečo pracovne alebo rodinné, tak je moja účasť stopercentná. Taktiež ak dáte vedieť dopredu ako v utorok, že mám byť ready na raidy a nemám tam nič, tak viem byť pripravený ingame alebo na mobile, ak by trebalo náhle zaskočiť
Uživatelský avatar
Pepíkus
[ Class Leader ]
Příspěvky: 787
Registrován: ned 16. čer 2013 16:52:46
Class:: Mage
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Pepíkus » pát 09. říj 2015 15:17:46

Neděle test BWD/BOT all na HC, pull trash v 19:00.
Správce GB /// "Winter is Coming" ...STARK
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Shanir » sob 10. říj 2015 11:26:51

Pepíkus píše:Neděle test BWD/BOT all na HC, pull trash v 19:00.


Caute, na pondelok mi zubarka naplanovala kontrolu, takze do BA pridem az poobede - v PP nemam pevny net a ani komp. Poprosil by som vas teda o iny termin testu - pokojne aj na sekundarnom raide
Uživatelský avatar
Sarger
[ Class Leader ]
Příspěvky: 529
Registrován: úte 08. říj 2013 15:14:55
Class:: Paladin

Re: Shanir the Insane - Rogue

Příspěvekod Sarger » sob 10. říj 2015 11:32:22

Čo tu splietaš s pondelkom ... hovoríme o nedeli :D
Uživatelský avatar
Pepíkus
[ Class Leader ]
Příspěvky: 787
Registrován: ned 16. čer 2013 16:52:46
Class:: Mage
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Pepíkus » stř 14. říj 2015 19:56:15

Test zítra 15.10. 18:00 RL Ziarovka/Jelasha. Potvrzeno přes PM.
Správce GB /// "Winter is Coming" ...STARK
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Shanir » stř 14. říj 2015 22:11:55

Pepíkus píše:Test zítra 15.10. 18:00 RL Ziarovka/Jelasha. Potvrzeno přes PM.


OK Dohodnuté.
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Shanir » čtv 15. říj 2015 22:45:35

Takže nejaké vyhodnotenie dnešného raidu.

RL to dnes zvládol veľmi dobre, bol som milo prekvapený. Čo si však najviac vážim na dnešnom raide, bol moment, keď sa niekto na TS zastal RL ohľadom času wipu - málokto si uvedomuje koľko toho má RL naložené, takže tento postoj sa mi veľmi páčil.

Čo sa týka raidu - v pohode na pár wipov, samozrejme je veľa vecí, na ktorých by sa dalo zapracovať. Veľmi si cením, že aj normal bossov chodíte hc taktikou a že neváhate kvôli tomu obetovať aj pár wipov.

Čo sa mňa týka, nejaké číselka som točil - nebudeme si klamať, spočiatku som to aj sledoval a na väčšine bossov do top 3 (potom som skadu prestal sledovať), na normale nie je zase toho toľko na čo by sa dalo umrieť, postupom času ma to začalo dosť ubíjať, prebral som sa na Valione, keď som si po pár mesiacoch mohol vyskúšať realm za subtleťáka (konečne tam opravili rýchlosť pohybu a počet guličiek, na čo som upozorňoval hádam od otvorenia hc módov, neviem či tam nenerfovali dmg, lebo som tam akosi podozrivo dlho dokázal vydržal - alebo sa o mňa starali aj healeri v porte) a ešte ma potešilo, že som si po dlhej dobe zase potankoval nejakého bossa za rogunu :) (keď zomrel tank na Neffovi). Bude potrebné dopilovať sledovanie niektorých CD a na HC módoch použivať aj Feint. Očákaval som, že sa budem trápiť trochu viac na bossoch, ale docela to bolo OK :). Ako som už zmienil, po dlhej dobe neraidovania to bolo ku koncu ubíjajúce pre mňa a vyskytli sa chyby v taktike, možno by som privítal dlhšiu pauzu ako 5 minút medzi raidmi, ale RL určil a musí sa poslúchať :)
Uživatelský avatar
ziarovka
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 274
Registrován: ned 22. úno 2015 22:34:29
Class:: Death Knight
Bydliště: Gbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod ziarovka » čtv 15. říj 2015 22:56:15

Ano velke vdaka Patri Jelashe za to že mohla prebrat Raid za mna (nemohl som ist domou a akutalny notebook čo mam nepostačuje na raidy.)

Už ma unavoval ako polka ludi namiesto nej kričalo kedy sa wipuje tak som zakročil. A ešte az musim jej podakovat za zvladnutie raidu. vyjadril by som sa aj k tvojej prihlaške ale ako si som ta bohužial nevidel v raide.(moja chyba nie tvoja.)

ale myslim že ohlasi na teba boli dobre a všimol som si komunikaciu . za to maš odomna plus 1
Obrázek
Uživatelský avatar
Vision13
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 189
Registrován: úte 21. říj 2014 19:59:14
Class:: Paladin

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Vision13 » pát 16. říj 2015 9:48:58

Za mě jako za heal velká spokojenost ;) jsem PRO
Rozmysli si, Jíro, rozmysli ! Na své štěstí dobře pomysli ! Ty v domečku máš svatý klid, můžeš chodit do hospody, karty mastit, pivo pít ! Rozmysli si, Jíro, rozmysli ! Na své štěstí dobře pomysli !
Uživatelský avatar
Pronet
[ Class Leader ]
Příspěvky: 581
Registrován: stř 07. kvě 2014 22:34:20
Class:: Warlock

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Pronet » ned 18. říj 2015 22:13:02

Až na ty tornádka, jsem spokojen PRO
Uživatelský avatar
Bimmer
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 203
Registrován: sob 13. pro 2014 1:54:52
Class:: Warrior
Bydliště: Žilina

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Bimmer » ned 18. říj 2015 23:13:38

PRO
UNLOCK YOUR POTENTIAL.
(Christian Grey, GEH inc)
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Shanir » pon 19. říj 2015 1:02:24

Tak dnešný raid:

BWD

Magmaw - nebol som schopný nakliknúť hlavu a stratil som tam mrte dmgu, takže treba, aby som som si dohľadal na to macro, prípadne dorobil, ak to mám zmazané

ODS - toto je môj obľúbený fight, takže tam to išlo, aj dmg dobrý, určite sa dá viac zapracovať na používaní feintu, aby som ušetril prácu healerom

Maloriak - tam som párkrát kickol plošák, takže nejaká strata energie = strata dmgu, ale lepšie ako keby to tam plošnilo raid

Atramedes - to je dmg check boss, stači si za meleečko kontrolovať stacky

Chimaeron - to je tiež dps check a stačí kontrolovať rozostupy

Nefarian - prvý pull mi neprešlo TotT na Vojela (občas to blbne) a utrhol som bossa, takže môj fail a druhý pokus, dosť často ma Nef trafil chvostom a dalo sa na Electrocute lepšie vykrývať feintom


BoT

Halfus - tam sa vždy dá pracovať s dmg taken a ešte som nemal combata nahodeného, takže treba oprášiť trochu combat equip a rotáciu

Theralion a Valiona - tam kým sa pokryje realm a každý robí čo má, je to dps check, tiež sa tam dalo ušetriť prácu healerom, keby sa viac vychytal Feint

Ascendant Council - to je boss fight, ktorý mi pripomína Lorda Marrowgara - rovná sa pre mňa skoro non stop spike a tu je to rovnaké, čo mohli po mne hodiť, to po mne hodili, v prvom pulle som zomrel na tom, že niekto prepojil lightning rod a v druhom pulle si musím davať pozor na to, že to musím dmgovať z vonkajšieho obvodu za melee. Raz mi hodil Lightning Rod a nestíhal som prehodiť debuff, tak som to musel pokryť feintom :) - užasná abilita, obzvlášť keď to nestojí žiadnu energy

Cho´gall - jeden crash som chytil, po pravde som si ani nevšimol kde

Sinestra - tu som mohol potočiť po pravde viac, bohužial 4x orby a capovanie energie spôsobili malý dmg, taktiež sa v prvej fáze dalo plošku pofeintovať, na addkách som čakal, že cast budú rušiť dk, na druhej mobke som radšej pošetril energiu na Gouge, lebo cast prvej mobky nikto neprerušil.


TotFW

Conclave - tam ak sa postráži zabitie Anshalla a Rohasha a je dostatočný dmg na Nezira, tak nie je o čom, tu som po pravde zvyknutý chodiť za subtletáka na Rohasha a zostať tam skoro celý boss fight - teda kým žije Rohash

Al´Akir - tiež môj obľúbený boss, spočiatku som to hral takticky, nadbiehal si na tornáda a robil všetko s rezervou a tým stracal trochu dmg, potom keď som si začal trochu veriť, tak som to začal hrotiť, bohužiaľ som zabudol zo Sinestry prehodiť glyph na Gouge na Sprint a asi 3x som nevybral tornádo a raz som zomrel na TS fail, o ktorom som ani netušil


Čo sa týka dmgu, tak si myslím, že keď som to porovnával s Vojelom, tak to dopadlo veľni dobre, niekde som to vyhral ja, niekde on (vo väčšine boss fightov to bolo celkom vyrovnané, ak niekto niekde nespravil vyložene nejakú chybu), oproti štvrtku som sa snažil viac sledovať cd, čo sa docela darilo, škoda pár nepodarených bossfightov. Ako som už vyššie popísal, čo sa týka dmg taken, tak sa dá popracovať na niektorých veciach, ale človek potrebuje niektoré veci ešte dostať do ruky a dostať feeling na niektoré veci ešte. Oproti štvrtku mi raid ubehol v pohode, nebolo to pre mňa ubíjajúce a docela to odsýpalo - samozrejme na pár pullov. Hlavne ma prekvapuje, že po dlhšej pauze mi to docela ide, očakával som po pravde horšie výkony a ďaleko viac failov, čo zmienil aj Crafty po raide

Čo sa týka organizácie raidu, bolo veľmi dobre vidno, že to máte nachodené a ste zohratí a RL vedel reagovať na vzniknuté situácie, takže klobúk dole, tak nejako si predstavujem profesionálny raid. Veľmi ma teší aj váš prístup, že chcete makať na sebe a na taktikách a netvárite sa, že ste požrali všetkú múdrosť sveta a viete si vypočuť normálne aj postrehy iných ľudí.

Samozrejme mi popadalo mrte equipu, za čo som veľmi vďačný a rád by som za to nejako prispel guilde (goldy, surky), ak budete mať záujem.


Ako som zmienil, vo štvrtok môžem pomôcť na sekundári mojími altami - tank (mackodin alias brumdin :) ) a shaman (resto/enha), ak bude potreba - stačí poslať PM alebo napísať ingame priamo alebo mail.
Uživatelský avatar
Joul
[ Warlord ]
Příspěvky: 973
Registrován: sob 15. čer 2013 13:42:48
Class:: Priest

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Joul » pon 19. říj 2015 6:48:03

za mě dobrý ve středu se dohodneme co a jak...
Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me !!!
Pouze skilled hráč je schopen ODHADNOUT rozsah své nevědomosti...
Uživatelský avatar
ziarovka
[ SFU Clen ]
Příspěvky: 274
Registrován: ned 22. úno 2015 22:34:29
Class:: Death Knight
Bydliště: Gbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod ziarovka » pon 19. říj 2015 11:08:38

Ohledne toho štvrtku jestli maš zájem tak prid myslim že i kdyby bylo dost lidi na poskladani tak určite nekdo z gildy ty rad prenechá misto.

takže jestli maš chut jit tak o 17:50 (TS/ingame) a inv na ZIAROVKA/JELASHA.
Obrázek
Uživatelský avatar
Segnal
Příspěvky: 129
Registrován: sob 21. úno 2015 19:02:46
Class:: Hunter

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Segnal » pon 19. říj 2015 14:17:07

Z pohledu hráče máš ještě nějaký progress před sebou, ale to je jen otázka času. Z pohledu člověka jsem stoprocentně pro, už jen pro tu všechnu aktivitu a komunikativnost.
“My dinner is still in the woods.”
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/-/-]

Příspěvekod Shanir » pon 19. říj 2015 15:11:41

ziarovka píše:Ohledne toho štvrtku jestli maš zájem tak prid myslim že i kdyby bylo dost lidi na poskladani tak určite nekdo z gildy ty rad prenechá misto.

takže jestli maš chut jit tak o 17:50 (TS/ingame) a inv na ZIAROVKA/JELASHA.


OK dohodnuté :)
Tempy
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 03. zář 2015 22:22:03
Class:: Priest

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/POHOVOR/-]

Příspěvekod Tempy » stř 21. říj 2015 20:54:33

POHOVOR úterý 27. 10. 2015 od 20:00, hodí se?
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/POHOVOR/-]

Příspěvekod Shanir » stř 21. říj 2015 21:12:58

Tempy píše:POHOVOR úterý 27. 10. 2015 od 20:00, hodí se?


jj v pohode :) thx
Uživatelský avatar
Pepíkus
[ Class Leader ]
Příspěvky: 787
Registrován: ned 16. čer 2013 16:52:46
Class:: Mage
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/POHOVOR/-]

Příspěvekod Pepíkus » čtv 22. říj 2015 17:24:16

25.10. Neděle 18:00 nástup Primar, dík.
Správce GB /// "Winter is Coming" ...STARK
Uživatelský avatar
Shanir
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 01. říj 2015 12:46:18
Class:: Rogue

Re: Shanir the Insane - Rogue [TEST/POHOVOR/-]

Příspěvekod Shanir » čtv 22. říj 2015 22:01:45

Pepíkus píše:25.10. Neděle 18:00 nástup Primar, dík.


OK dohodnuté

Zpět na “>>>>>Vyresene prihlasky<<<<<”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti